Zakodowany Rozwój - programowanie i robotyka dla dzieci w Gorlicach.
Zakodowany Rozwój to cykl fascynujących zajęć z programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży, których celem jest rozwijanie kreatywności, logicznego myślenia, koncentracji, spostrzegawczości, umiejętności dostrzegania pewnych prawidłowości i schematów oraz nauka poprzez zabawę. Więcej informacji…
Robotyka dla dzieci - Zapisy na Warsztaty
(rok szkolny 2024/25)
Zgłoszenia:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
Kiedy:
Zajęcia odbywać się będą się raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych, od października 2024 do czerwca 2025.
Kto pierwszy ten lepszy. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Czas trwania zajęć to:
- 60 minut w przypadku grupy najmłodszej (5-6 lat)
- 75 minut w przypadku uczniów z klas 1-4.
- 75-90 minut w przypadku uczniów z klas 5-8. Dowiedz się więcej
I. Zajęcia w siedzibie Stowarzyszenia:
Zajęcia z kodowania i robotyki dla dzieci odbywać się będą w naszej pracowni edukacyjno-rozwojowej, w biurowcu Labo, obok GCKu, przy ulicy Solidarności 3 w Gorlicach.
Biurowiec posiada własny parking przy posesji (z tyłu budynku, wjazd przez bramę), w okolicy sklep spożywczy Lider, market budowlany Bricomarche, sklep meblowy, Barber, Logopeda, Siłownia, Bank i Fryzjernia.
Dla kogo:
- Dzieci w wieku 5 – 6 lat (przedszkole)
- Dzieci 7 – 10 lat (klasy 1-4)
- Młodzież 11+ (klasy 5-8) Dowiedz się więcej
Koszty (stała rata miesięczna):
- Przedszkolaki: 130 zł
- Dzieci – klasy 1-4: 150 zł
- Młodzież – klasy 5-8: 160 zł
Oferujemy 5% zniżki na drugie dziecko i 10% zniżki na 3 dziecko oraz specjalną zniżkę za polecenie. Zapytaj o szczegóły.
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły.
II. Zajęcia w szkołach:
Dla kogo: Dzieci w wieku 7 – 10 lat (klasy 1-4)
Koszt: 150 zł (stała rata miesięczna).
Oferujemy 5% zniżki na drugie dziecko i 10% zniżki na 3 dziecko oraz specjalną zniżkę za polecenie. Zapytaj o szczegóły.
W roku szkolnym 2024/25 planujemy prowadzić zajęcia z programowania i robotyki także w kilku gorlickich szkołach – MZS nr 1, MZS nr 5 i MZS nr 6 oraz w SP w Kobylance.
Zainteresowanych rodziców uczniów z tych szkół zapraszamy do kontaktu i zapisów dzieci na zajęcia. Ilość miejsc ograniczona.
Jeśli chcesz, żebyśmy pojawili się w Twojej szkole, to Skontaktuj się z nami, aby poznać zasady i możliwości współpracy.
Zapisz swoje dziecko teraz:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
Zapisując dziecko na nasze zajęcia pozalekcyjne z programowania i robotyki wspierasz działalność charytatywną Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami.4
Opinie naszych klientów
Mój syn uczestniczy w zajęciach z robotyki i programowania od 3 lat. Jest bardzo zadowolony z każdej lekcji i są to niewątpliwie jego ulubione zajęcia w szkole. Prowadzone są w bardzo interesujący sposób w milej atmosferze, wszystko jest bardzo dobrze tłumaczone i objaśniane. Polecam każdemu dziecku które interesuje się tą tematyką.
Katarzyna B.
Syn jest zachwycony zajęciami z robotyki i programowania, zajęcia ciekawie, rozwijające zainteresowania syna, pełen profesjonalizm, na pewno skorzystamy w kolejnym roku.
Liliana W.
Zajęcia z robotyki i programowania pt.: Zakodowany Rozwój to strzał w dziesiątkę dla współczesnego dziecka. Była to najlepsza decyzja jaką podjęłam odnośnie zajęć dodatkowych dla synka. Mój 7-latek je uwielbiał 🙂 i już się nie może doczekać ich kontynuacji.
Marta M.
Zajęcia z Robotyki są od lat uwielbiane przez dzieci. Dzieci uczą się logicznego myślenia, programowania, rozwijają wyobraźnie przestrzenną i zdolności manualne. To zarówno edukacja, jak i świetna zabawa. Prowadzący zajęcia to bardzo sympatyczni profesjonaliści. Polecam!
Aneta K.
Dlaczego takie warsztaty?
Warsztaty z kodowania i robotyki pt. „Zakodowany Rozwój” są odpowiedzią na coraz większe potrzeby, które pojawiają się w otaczającym nas świecie.
Technologia pędzi do przodu w zawrotnym tempie, świat zmienia swoją strukturę z offline na online. Coraz częściej w firmach wykorzystywane są roboty.
Eksperci są zgodni co do tego, że stanowiska pracy w przyszłości będą projektowane tak, by łączyły unikalne kompetencje człowieka z efektywnością, którą zapewni maszyna.
W związku z tym, zmieniają się reguły na rynku pracy, zmienia się zapotrzebowanie na różne kompetencje. Jedno jest pewne – ludzie pozostaną niezastąpieni, ale pod jednym warunkiem – muszą być gotowi na ciągłą naukę, rozwój swoich kompetencji miękkich oraz pracę z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.
Programowanie staje się dziś ważnym trendem także w edukacji, na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem kodowali i odnaleźli się w realiach świata przyszłości, powinniśmy zacząć uczyć ich kreatywności i logicznego myślenia już od najmłodszych lat.
Chcemy, aby dzieci nie tylko potrafiły nadążać za tymi zmianami, (co wpłynie na jakość ich dorosłego życia), ale również umiały wykorzystywać dostępne technologie w dobrym kierunku, dokładając swoją cegiełkę do tego, aby wszystkim żyło się jeszcze lepiej na ziemi.
Naszą misją jest wyrównywanie szans uczniów z małych miejscowości na nowoczesną edukację i rozwój. Dlatego dołącz do nas i przygotuj swoje dziecko do zawodów przyszłości!
Zapisz swoje dziecko teraz:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
Jak to wygląda?
O Projekcie
Projekt „Zakodowany Rozwój” to warsztaty z programowania i robotyki dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ze szkół podstawowych. W ramach warsztatów zostaną przeprowadzone zajęcia z „Kodowania na Dywanie” (z wykorzystaniem maty do kodowania) oraz programowania i robotyki z wykorzystaniem wielu różnych robotów, takich jak:
- Ozobot Bit i Evo
- GeniBot
- Robot Photon
- Dash & Dot
- Lego WeDo 2.0.
- Lego SPIKE Prime – grupy starsze.
Zabawa z naszymi robotami otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM (science, technology, engineeringg, art, maths). Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie.
W trosce o maksymalny poziom komfortu, bezpieczeństwa i pozytywnych doświadczeń uczestników, zajęcia są prowadzone w małych grupach, maksymalnie 10 osób, w zbliżonej grupie wiekowej. Zazwyczaj każde dziecko otrzymuje do pracy w czasie zajęć swój robot lub zestaw Lego oraz tablet. Na każdych zajęciach wydzielony jest czas na pracę/zabawę z robotami.
Prowadzący zajęcia to wykwalifikowani edukatorzy i pasjonaci, przeszkoleni do prowadzenia zajęć z robotyki oraz posiadający uprawnienia pedagogiczne.
Ze względu na określone zasady bezpieczeństwa związane z organizacją zajęć, ilość dostępnych miejsc jest ograniczona. W związku z tym o przyjęciu do grupy będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
1. Kodowanie na dywanie
Zanim uczniowie rozpoczną swoją przygodę z kodowaniem i stworzą swój pierwszy skrypt, czy to offline, czy to w programach komputerowych lub aplikacjach mobilnych, proponujemy im aktywności wprowadzające, których celem będzie rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji, spostrzegawczości, umiejętności dostrzegania pewnych prawidłowości, schematów, ale również dobrą zabawę.
Do tego rodzaju działań wykorzystujemy proste rekwizyty: kolorowe kubeczki zakrętki, karteczki, klocki itp.. W takich zadaniach liczy się kreatywność eksperymentowanie. Nic tak nie pobudza do myślenia jak doświadczenie i działanie.
Kodowanie na dywanie to taka forma zajęć, która oddaje pole do aktywności uczniom, natomiast nauczyciel jedynie służy pomocą. Uczniowie przyjmują rolę czynną, a nie bierną. Dzięki temu najlepiej nauczą się jak radzić sobie z problemami, jak szukać rozwiązań, dyskutować, negocjować.
Nauczą się także trudnej sztuki komunikacji i kompromisu oraz przekonają się, że warto wybierać takie rozwiązania, które najszybciej doprowadzą ich do celu.
Zapisz swoje dziecko teraz:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
2. Kodowanie z wykorzystaniem Ozobotów
Ozoboty to małe edu-roboty, które można programować z niespotykaną łatwością. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot – zwinny, prosty, intuicyjny. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii Best Robot na międzynarodowych targach w USA: Consumer Electronics Show w 2015 r. oraz International Toy Fair w 2014 r.
Na początku dzieci zgłębiają tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów. Rysując trasy dla ozobotów i proste kolorowe kody dzieci w istocie programują zadania. Wykonują w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne, jednocześnie rozwijając inne uniwersalne kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne, szukanie optymalnych rozwiązań, kreatywność. Nie bez znaczenia jest poprawa motoryki dłoni i paluszków dziecka.
W kolejnym etapie dzieci programują sposób poruszania się i efekty świetlne Ozobota za pomocą tabletu (bez żadnych kabli). Internetowy edytor wizualny – OzoBlockly – bazuje na języku programowania blockly, który podobnie jak Scratch jest językiem wizualnym (blokowym). Oferuje pięć poziomów programowania, od nowicjusza do mistrza. Dzięki temu nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych programistów.
3. Robotyka i kodowanie z wykorzystaniem klocków LEGO
LEGO® Education WeDo 2.0 to gotowy do użycia zestaw pozwalający wprowadzić uczniów w świat robotyki. Uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie programowania i nowych technologii.
Gotowe roboty można wprawić w ruch korzystając z prostego wizualnego języka programowania, który jest obsługiwany poprzez dedykowaną aplikację na tablecie. W czasie zajęć dzieci będą wykonywać różne projekty, które pokrywają wiele zagadnień związanych z codziennym życiem, zasadami fizycznymi, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii.
Każdy projekt składa się z 3 faz:
- Odkrywanie – uczniowie poznają naukowe zagadnienie i pytanie mu towarzyszące, dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami
- Kreowanie – uczniowie budują, programują i modyfikują model złożony z Lego. Projekt może być badawczy, rozwiązujący problem lub tworzący model.
- Dzielenie się wynikami pracy – uczniowie opisują swój projekt i dzielą się zdobytym doświadczeniem
Lego Education SPIKE™ Prime to idealny zestaw startowy do nauki robotyki, dostosowany dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej.
Zestaw cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania, opartym na Scratch!
Pakiet edukacyjny, wykorzystywany w czasie zajęć zawiera ponad 1100 elementów, w tym LEGO Technic oraz LEGO Classic i jest przeznaczony do pracy samodzielnej lub w grupie 2-osobowej.
Zadaniem dzieci nie jest samo budowanie robotów, lecz rozwiązanie postawionego problemu. Kierując się wskazówkami i zdobytą dotychczas wiedzą, dzieci muszą osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel.
Dzieci w tej grupie będą także poznawać podstawy programowania w języku Python.
Zapisz swoje dziecko teraz:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
4. Programowanie z wykorzystaniem robota Genibot.
Genibot to uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Uczy programowania na różne sposoby – za pomocą kart do kodowania, aplikacji, na macie do kodowania, na kartce papieru, na podłodze… Indywidualnie, zespołowo i z całą grupą.
GeniBot mówi w dwóch językach – polskim oraz angielskim, co ułatwia naukę młodszym dzieciom, ale także daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Robot ten idealnie sprawdza się w procesie kształtowania kompetencji kluczowych u dziecka, rozwijając jego umiejętności językowe, matematyczne, cyfrowe czy nawet artystyczne.
Dobór odpowiednich kolorów, instrumentów, tworzenie melodii z sekwencji dźwięków, rysowanie tras, po których przemieszczał się będzie robot… praca z Genibotem, to nie tylko nauka programowania powiązana z przedmiotami ścisłymi, to również rozwijanie wrażliwości artystycznej i poczucia estetyki.
Zapisz swoje dziecko teraz:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
5. Programowanie z wykorzystaniem robota Photon.
Robot Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem – jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko.
Został stworzony w Polsce – jego twórcami są absolwenci Politechniki Białostockiej. Dodatkowo, kluczowe elementy Photona takie jak jego obsługa, możliwe umiejętności, a nawet historia, były opracowane przy ścisłej współpracy z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS.
Photon nie nudzi się dzieciom – zadbali o to specjaliści z dziedziny grywalizacji, user experience oraz psychologii.
Robot posiada 4 różne, intuicyjne sposoby programowania – dostosowane dla dzieci w każdym wieku i z każdym doświadczeniem w dziedzinie nowych technologii.
Jest wytrzymały i bezpieczny – stworzony z wytrzymałego poliwęglanu, testowany przez zespół dzieci pod kątem uszkodzeń.
Zapisz swoje dziecko teraz:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
6. Programowanie z wykorzystaniem robotów Dash & Dot.
Dash i Dot to najprawdziwsze roboty dla dzieci od 5. roku życia. Wyposażone w liczne sensory dają się zaprogramować na mnóstwo sposobów.
Dash to większy robot na kółkach, który reaguje na głos, odnajduje przedmioty, tańczy i śpiewa. Dot to jego mniejszy przyjaciel, z którym może się komunikować.
Robotami kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które dziecko z łatwością obsłuży z tableta lub smartfona.
Roboty mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych).
Przy okazji, zupełnie nieświadomie rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego.
Zapisz swoje dziecko teraz:
Tel.: 698-614-462
Adres E-mail: kontakt@ponadograniczeniami.org
CELE
Świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzenie dzieci w świat programowania i robotyki
Zapoznanie się z najnowszymi trendami w dziedzinie technologii i inżynierii,
- Kształtowanie miękkich kompetencji: rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań,
- Przyzwyczajenie dzieci do projektowego podejścia do pracy, leżącego u podstaw współczesnego biznesu,
- Nauka poprzez zabawę.
Koordynator projektu:
Agnieszka Janik
Tel.: 698-614-462